WĘDKOWANIE

Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce do wędkowania niż Norwegia. Łowienie ryb jest tutaj tak popularnym sportem, a przy tym przynoszącym tak imponujące efekty, że władze kraju wprowadziły dla turystów limit na wywożenie ryb za granice. Wynosi on 10 kg na osobę :)

Na obrzeżach Arendal znajduje się kilka ciekawych łowisk, popularnymi miejscówkami są mola przy sklepach rybnych do których codziennie dowożone są świeże dostawy z morza. Kutry podpływają każdego dnia wyładowując towar, a resztki wypatraszanych ryb lądują w wodzie, tworząc naturalną zanętę.

Łowiąc z brzegu w bardziej dziewiczych miejscach trzeba wiedzieć jaką konstrukcję mają skały poniżej lustra wody. Ryby żerują przeważnie na określonym typie podłoża. Najpopularniejszą rybą norweskich wód przybrzeżnych jest makrela i okoń morski. Następne w kolejce są czarniaki i dorsze.

Łowiąc z łódki korzystamy z pomocy sonaru. Zabieramy małe grupy, maksymalnie do 6 osób. To oznacza, że grupa wędkarzy-przyjaciół ma do dyspozycji własną łódź ze sternikiem.

Oprócz wędkarstwa morskiego polecamy również wędkarstwo słodkowodne. Łowienie na norweskich jeziorach wymaga przeważnie specjalnych pozwoleń, lecz my dysponujemy stałym pozwolenie na jeziorze w parku krajobrazowym 20 km od Arendal. Biorą tam okonie i pstrągi. Dla zapalonych i cierpliwych wędkarzy mamy również przygotowany zestaw na węgorza. Natomiast długie na kilka kilometrów i, co najważniejsze, udostępnione publicznie jezioro Longum, to doskonałe miejsce, by zapolować na szczupaka.

Wyprawa wędkarska:

  1. Wyjazd z bazy noclegowej
  2. Dojazd na łowisko
  3. Wędkowanie
  4. Przejazd na drugie łowisko
  5. Wędkowanie
  6. Obiad lub kolacja z darmową degustacją piwa domowego, bez limitu ;)
  7. Powrót do bazy noclegowej

Czas wycieczki: nieokreślony

 

Zapraszamy wszystkich zapalonych i początkujących wędkarzy na tanie wycieczki wędkarskie do Norwegii z organizatorem wyjazdów turystycznych nordtrip. Polecamy się także w organizowaniu tanich wycieczek objazdowych, rejsach turystycznych, wycieczkach pieszych z przewodnikiem, wyprawach do kultowych miejsc w Norwegii m.in do Kjerag i Preikestolen, zwiedzaniu norweskich miast…

Zobacz galerie:

Wędkowanie
Wędkowanie
Wędkowanie
Wędkowanie
Wędkowanie
Wędkowanie
Wędkowanie
Wędkowanie
Wędkowanie
Wędkowanie
Wędkowanie
Wędkowanie
Wędkowanie
Wędkowanie
Wędkowanie
Wędkowanie
Wędkowanie
Wędkowanie
Wędkowanie
Wędkowanie
Wędkowanie
Wędkowanie
Wędkowanie