ZAKUPY

Wycieczka na zakupy w Norwegii to idealna opcja na deszczową pogodę. W handlowo-industrialnej części Arendal - Stoa, kupić można praktycznie wszystko: od misternie zaprojektowanych karmników dla ptaków i archaicznych zabawek z drewna po odśnieżarki i ekskluzywne jachty.

Choć zakupy w Norwegii wydawać by się mogły ekonomicznym strzałem w stopę, to jednak ceny w niektórych sklepach bywają zaskakująco niskie, często niższe niż w Polsce. W Biltemie można kupić mnóstwo atrakcyjnych cenowo rzeczy w działach sportu, wędkarstwa, turystyki, technicznym, wyposażenia domu i wielu innych. Podobnie rzecz się ma w Europrisie i Opsie, choć tutaj dochodzą jeszcze ciekawostki spożywcze. Można np. znaleźć sterylnie zapakowaną kiełbasę z łosia, renifera a nawet wieloryba (można zabrać ją do bagażu podręcznego do samolotu). Popularnością wśród miejscowych cieszą się pasty kawiorowe i rozmaite sery w tym brunost - brązowy ser z karmelem. Ciekawą pamiątką z Norwegii może okazać się typowy skandynawski sweter w nordyckie wzory.

W centrum Arendal mieści się galeria handlowa Amfi Arena. Znajdziemy tu placówki międzynarodowych sieci, takich jak: H&M, Cubus, Dressmann i Lindex, oraz typowo norweskich: Nille, Platekompaniet, Narvesen. W czasie organizowanych przez nas tanich wycieczek do Norwegii odwiedzamy sklepy sieciowe głównie z tego powodu, że ceny wystawianych w nich produktów są zbliżone do europejskich, natomiast charakter asortymentu musi odpowiadać lokalnym potrzebą, co niejednokrotnie czyni go unikatowym.

W sezonie letnio-jesiennym, raz w miesiącu (data ruchoma), na rynku w Arendal odbywa się bondens marked, czyli wiejski targ. Stragany obładowane są swojskim jedzeniem: norweskimi ciastami, owocami i wędlinami. To przyjemny akcent wycieczki do Norwegii. Każde stoisko oferuje degustacje przeróżnych przysmaków m.in. salami z wieloryba, tradycyjnie przyrządzonej jagnięciny oraz budzącego mieszane odczucia ciasta z rybą:) To również dobra okazja, żeby spróbować tradycyjnego norweskiego gofra z dżemem. A także przymierzyć haftowany przez norweskie babcie sweter w renifery, który potem, rzecz jasna, można kupić:)

Najlepszym dniem na zakupy w Norwegii jest pierwszy piątek po amerykańskim Święcie Dziękczynienia, czyli Black Friday :) Niektóre sklepy zaczęły wprowadzać już nawet Black Week, co oznacza, że przez cały tydzień ceny są obniżone, każdego dnia inne artykuły.

Plan wycieczki na zakupy:

  1. Wyjazd z bazy noclegowej
  2. Wizyta w Biltemie
  3. Wizyta w Europrisie
  4. Wizyta w Opsie
  5. Wizyta w centrum handlowym Amfi Arena
  6. Obiad lub kolacja
  7. Powrót do bazy noclegowej

Czas: nieokreślony

Tanie wycieczki do Norwegii z organizatorem wypraw turystycznych nordtrip to gwarancja dobrej zabawy! Zabierzemy Was na kameralne rejsy, do subarktycznej tundry, nad słynne norweskie fiordy, na mało znane wyspy na morzu, gdzie nie docierają żadne inne wycieczki zorganizowane :) Będziecie mogli wziąć udział w wyprawie wędkarskiej i wspinaczce po płaskowyżu otaczającym Kjerag. Zapraszamy na tanie wycieczki do Norwegii z nordtrip’em :)

Zobacz galerie:

Zakupy
Zakupy
Zakupy
Zakupy
Zakupy
Zakupy
Zakupy
Zakupy