W WODZIE i NA LĄDZIE

Norwegia to raj dla piechurów i pływaków. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Szlaki piesze prowadzą przez gęste lasy, wśród omszałych głazów rodem z baśni o trollach, przez przełęcze, łąki i surowe, skaliste wybrzeża. Kąpać można się w jeziorach i w morzu, praktycznie bez ograniczeń. To doskonała okazja, by aktywnie spędzić czas i przy okazji przyjrzeć się skandynawskiej przyrodzie, zajmującej wysoką pozycję na liście głównych artakcji Norwegii.

Niedaleko Arendal znajduje się kilka ciekawych szlaków pieszych, o istnieniu których nie ma pojęcia zdecydowana większość przybywających w te rejony turystów. Na szlaku, wytyczonym wzdłuż granitowej linii brzegowej wyspy Tromøy, zazwyczaj nie spotyka się nikogo oprócz morskich ptaków. Za to na ścieżce wiodącej wokół polodowcowego jeziora Store Ribbervann (Wielkie Żebra Wodne) natknąć można się jedynie na miejscowych.

Szlak wzdłuż wybrzeża, w miejscowości Fevik, słynącej z najlepszych plaż w Norwegii, pokrywają niezliczone rockpoolsy, a w płytkich zatokach z krystalicznie czystą wodą można popływać (chętnym udostępniamy maski do snorkelingu i płetwy, by mogli podglądać podwodne życie Morza Północnego).

Na nieoznaczonych szlakach ciągnących się wzdłuż południowego brzegu wyspy Flostaøya napotkamy ciekawe formacje geologiczne: niewielkie klify, kamienne schody wyżłobione przez wodę, baseny w skałach. Z Flostaøy można również przejść kładką (jedynie dla pieszych) na bezludną wyspę, odgrodzoną od lądu niewielkim fiordem.

 

Zapraszamy na aktywne, intensywne i tanie wycieczki do Norwegii. Podczas tygodniowego turnusu będziecie uczestniczyć w minimum siedmiu odrębnych wycieczkach z przewodnikiem i fotografem. Przed powrotem do domu dostaniecie w prezencie album ze zdjęciami z Waszych wakacji w Norwegii. Odwiedzimy m.in. słynne Preikestolen, wielkie norweskie fiordy, urokliwe miasteczka i wioski Norweskiej Riwiery, w tym białe Tvedestrand i Gjeving – Wenecję Północy. Popłyniemy do odciętych od świata, lecz zamieszkałych wysp na morzu. A także do tych bezludnych, żeby spędzić na nich noc z dala od cywilizacji. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w tej przygodzie. Skorzystajcie z okazji i wybierzcie się na tanie wycieczki do Norwegii z zespołem nordtrip

Zobacz galerie:

W wodzie i na lądzie
W wodzie i na lądzie
W wodzie i na lądzie
W wodzie i na lądzie
W wodzie i na lądzie
W wodzie i na lądzie
W wodzie i na lądzie
W wodzie i na lądzie
W wodzie i na lądzie
W wodzie i na lądzie
W wodzie i na lądzie