REJS

Norwegia to nie tylko ląd - żeby zrozumieć lokalną kulturę, koniecznie trzeba wypłynąć w morze. Podczas naszego rejsu każdy poczuje się wikingiem, Robinsonem Crusoe, kapitanem i odkrywcą.

Wypływamy w małych grupach (2-6 os. plus sternik). Im mniejsza łódź, tym bliżej brzegu może się przemieszczać, a im bliżej brzegu, tym ciekawiej. Małą łodzią motorową można wpłynąć niemal wszędzie, a odbiór otaczającego nas krajobrazu z pokładu jest zaskakująco różny niż z lądu. Nasze rejsy to kameralne i nastrojowe przejażdżki po cieśninie Galtesund, zachodnim brzegu Tromøy, po płytkiej zatoce Hovekilen i rzece Nidelvie, która prześlizgując się przez Tyholmen i Hisøy uchodzi do cieśniny Skagerrak. Wyprawiamy sie także na całodzienne rejsy po niezliczonych fiordach Norweskiej Riwiery - długość rejsu zależy przeważnie od nastroju naszych pasażerów :) Na specjalne życzenie możemy zostawić Was na jednej z bezludnych wysp na morzu, byście mogli ją samodzielnie odkryć :)

Ważną rolę podczas rejsu odgrywa pogoda oraz pora dnia. Dlatego zmienimy nasze trasy w zależności od zachmurzenia i godziny startu. Dzięki temu będziecie mogli bardziej doświadczyć piękna norweskiego wybrzeża i zrobić ładne zdjęcia. 

Rejsy po norweskich wodach przybrzeżnych w niczym nie przypominają rejsów po jakimkolwiek innym morzu na świecie. Linia brzegowa Norwegii ma ponad 25 tysięcy kilometrów, czyli więcej niż linia brzegowa wszystkich pozostałych państw Europy razem wziętych. Niezliczone zatoczki, niewielkie półwyspy, wyspy i szkiery sprawiają, że każdy rejs jest odkrywczy i niepowtarzalny. 

Program rejsu

  1. Wyjazd z bazy noclegowej do przystani, gdzie znajduje się łódź.
  2. Przeprawa wzdłuż cieśniny Galtesund do zatoki Hovekilen. Opłynięcie zatoki i kilku szkierowych wysp.
  3. Cumowanie przy bezludnej wyspie. Możliwość pozostania na wyspie na wcześniej określony (lub nieokreślony);) czas.
  4. Przeprawa między wyspami latarń morskich.
  5. Piknik na łodzi lub na jednej z wysepek.
  6. Przeprawa przez rzekę Nidelvę, wzdłuż ptasich rezerwatów i zabytkowej dzielnicy Tyholmen.
  7. Przybicie do przystani, gdzie kończy się nasza podróż.
  8. Obiad lub kolacja (w zależności od pory dnia)
  9. Powrót do bazy noclegowej.

Przewidywany czas rejsu: minimum 4 godzin.

Proponujemy esencjonalne i tanie wycieczki do Norwegii. Podczas tygodniowego turnusu odwiedzicie najciekawsze atrakcje ojczyzny wikingów, przeżyjecie nadzwyczajne przygody: rejsy po fiordach, noc na bezludnej wyspie, wycieczki krajoznawcze z prywatnym przewodnikiem, wspinaczki po górach, łowienie i wędzenie ryb. Każdego wieczoru zapraszamy na darmowe degustacje piwa i wina domowego, bez limitu :)   

Zobacz galerie:

Rejs
Rejs
Rejs
Rejs
Rejs
Rejs
Rejs
Rejs
Rejs
Rejs
Rejs
Rejs
Rejs
Rejs
Rejs
Rejs
Rejs
Rejs
Rejs
Rejs
Rejs
Rejs
Rejs
Rejs