SAMOTNE WYSPY

Norweską Riwierę okalają setki wysp. Na niektóre można dostać się mostami, na inne tylko łodzią. Są to małe, odizolowane, prawie samowystarczalne światy, w których czas płynie własnym tempem, a napotykani tam ludzie, zazwyczaj nie są ani turystami, ani stałymi mieszkańcami wyspy.

Nawet na większych, leżących blisko kontynentu wyspach Norwegii, tylko niewielki odsetek domów zamieszkałych jest na stałe. Na mniejszych i bardziej oddalonych, przeważnie wszystkie hytter stoją puste - właściciele odwiedzają je tylko latem, by cieszyć się spokojem, słoneczną pogodą i bliskością przyrody. Dzięki zaprezentowanej tu wycieczce do Norwegii poznacie ich świat, a może nawet poczujecie się jego częścią. 

Wspólnoty stałych mieszkańców wysp zasilają przeróżni ludzie. Począwszy od spadkobierców rybaków, po ekscentrycznych samotników lub artystów. Bywa, że na wyspie stoją zaledwie trzy, cztery domy. Zdarza się, że stare chałupy sąsiadują z ekstremalnie nowoczesnymi willami. Na większości wysp wciąż jednak rządzą tradycyjne norweskie klimaty. Zaciszne domostwa, niewielkie mariny, wąskie dróżki dla pieszych i rowerów, niewielkie szopki na nabrzeżach, wyposażone w sprzęt do wędkowania i pułapki na kraby. To właśnie lokalny szacunek dla tradycji sprawia, że samotne wyspy są tak ujmujące i unikatowe. Nadal stanowią niedocenioną atrakcje Norwegii... i całe szczęście, ponieważ dzięki temu zachowały swój pierwotny charakter.  

Trip na wyspę Merdø

 1. Wyjazd z bazy noclegowej.
 2. Przeprawa łodzią na wyspę Merdø.
 3. Zwiedzanie wyspy z przewodnikiem.
 4. Powrót na łódź.
 5. Opłynięcie wyspy dookoła.
 6. Powrót na kontynent.
 7. Obiad lub kolacja (w zależności od pory dnia).
 8. Powrót do bazy noclegowej.

Trip na wyspę Sandøya

 1. Wyjazd z bazy noclegowej.
 2. Przejazd na wyspę Boroy do portu.
 3. Przeprawa łodzią przez Hagefjorden na wyspę Sandøya.
 4. Zwiedzanie wyspy.
 5. Powróć na kontynent.
 6. Obiad lub kolacja (w zależności od pory dnia).
 7. Powrót do bazy noclegowej.

 

Każdy wyjazd organizowany przez nordtrip bazuje na kameralnej atmosferze, indywidualnych potrzebach uczestników podróży i intensywności wrażeń, podczas poznawania tego, co warto zobaczyć w Norwegii. W ciągu tygodniowych wakacji zobaczycie słynne norweskie fiordy, kultowe miejsca, takie jak Preikestolen, odbędziecie przynajmniej jeden długi rejs po norweskich wodach przybrzeżnych z postojami na bezludnych wyspach. Postawcie na nasze doświadczenie, czyli na aktywne i tanie wycieczki do Norwegii z zespołem nordtrip :)   

Zobacz galerie:

Samotne wyspy
Samotne wyspy
Samotne wyspy
Samotne wyspy
Samotne wyspy
Samotne wyspy
Samotne wyspy
Samotne wyspy
Samotne wyspy
Samotne wyspy
Samotne wyspy
Samotne wyspy
Samotne wyspy
Samotne wyspy
Samotne wyspy
Samotne wyspy