SEZON NA MAKRELE

Późną wiosną w fiordach i przybrzeżnych wodach Norwegii pojawiają się ławice makreli. W połowie lata kończy się okres tarła i wygłodniałe ryby rozpraszają się na mniejsze grupy, by żerować. Ich ofiarą padają głównie krewetki oraz narybek, w tym ich własne potomstwo. Szczyt sezonu na makrele przypada na sierpień i wrzesień. Można wtedy wyłowić nawet kilka sztuk za jednym zarzuceniem przynęty. To dobry czas na wycieczkę do Norwegii, nie tylko dla wędkarzy.

Makrela osiąga wagę do 1 kg i długość 50 cm. Te niepozorne rozmiary zaskakują, kiedy wyciągamy rybę z dużej głębokości. Makrele są silne i zaciekle walczą - podczas holowania odnosi się wrażenie, że na haku siedzi coś naprawdę sporego, zwłaszcza gdy złapią się dwie lub trzy sztuki na raz.

Łowienie makreli w Norwegii może okazać się równie skuteczne z brzegu jak i z łódki. Z brzegu łowimy w najlepszych łowiskach w okolicy, gdzie regularnie przepływają ławice. Łowienie z łódki w fiordach i zatookach jest bardziej urozmaicone, ponieważ odwiedzamy więcej miejsc, ale czasami mniej efektywne. W obu przypadkach zapewniamy cały niezbędny sprzęt (wędki, podbieraki, krewetki na przynętę) oraz pomoc przy patroszeniu.

Wędkarstwo morskie w Norwegii jest zwolnione z opłat, łowić może każdy, bez względu na wiek, płeć czy doświadczenie. Po udanym połowie urządzamy wielkie wędzenie i wielką ucztę z darmową degustacją piwa i wina domowej roboty bez limitu! ;-)

Zaletą naszych rejsów wędkarskich jest kameralność. Na pokład zabieramy małe grupy, maksymalnie 6 osób. Jeśli więc gościmy paczkę kilku przyjaciół, mają oni do dyspozycji łódź ze sternikiem :)

Nasz wypad na makrele

  1. Wyjazd z bazy noclegowej.
  2. Przejazd do łowiska.
  3. Łowienie.
  4. Wędzenie i uczta.
  5. Powrót do bazy noclegowej. 

Przewidywany czas połowu: zależy od życzeń wędkarzy

Przewidywany czas imprezy: nieokreślony ;)

Zapraszamy wszystkich wędkarzy i poszukiwaczy przygód na rejsy wędkarskie i tanie wycieczki do Norwegii. Oprócz wędkowania w programie wycieczki krajoznawcze, spacery po lasach, zwiedzanie miasteczek portowych, wspinaczki na klify otaczające wielkie fiordy Norwegii, biesiady, gillowanie i darmowe degustacje piwa i wina domowego :)

Zobacz galerie: